Logo

بهترین‌های سینمای مقاومت جهان معرفی شدند

دسته بندی : فرهنگی
1397/09/10
در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در بخش جلوه‌گاه نور برای اهتمام به تولید فیلم اثرگذار در انقلاب جایزه‌ای به حسین مهدویان تقدیم شد. همچنین مهدویان از خانواده شهید حاج اسماعیل حیدری توسط جشنواره مقاومت قدردانی کرد. تندیس و دیپلم افتخار بازیگرى به على دهکردی براى فیلم دریاچه ماهى تعلق گرفت.
پایگاه خبری تازه نیوز

جشنواره پانزدهم فیلم مقاومت شب گذشته در مراسم اختتامیه این رویداد برگزیدگانش را شناخت. حضور گسترده مسئولان لشکری و کشوری، خانواده محترم شهدا، نمایندگان مجلس، اعضای صنوف سینمایی، منتقدان و رسانه‌های داخلی و رایزنان فرهنگی و سفرا در اختتامیه جشنواره مقاومت در برج میلاد مشهود بود. سردار غیب‌پرور فرمانده کل بسیج در پایان این مراسم در سخنانی از عوامل برگزاری این جشنواره خواست که آن را از دو سالانه به سالانه تغییر دهند.

به گزارش «جوان» در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در بخش جلوه‌گاه نور برای اهتمام به تولید فیلم اثرگذار در انقلاب جایزه‌ای به حسین مهدویان تقدیم شد. همچنین مهدویان از خانواده شهید حاج اسماعیل حیدری توسط جشنواره مقاومت قدردانی کرد. تندیس و دیپلم افتخار بازیگرى به على دهکردی براى فیلم دریاچه ماهى تعلق گرفت.
در ادامه محمدرضا فرهمند، کارگردان برگزیده بخش فیلم‌هاى مستند سینماى ایران شد و گفت: مردانى را در فلسطین دیدم براى دفاع از انسانیت. مردانى را دیدم از جنس یک مرد. جایزه خودم را به همسر و فرزند شهید تمام زاده تقدیم می‌کنم. همچنین محمد خزاعى دبیر جشنواره مقاومت از خانواده شهید سید مصطفى صادقی قدردانی کرد.
همچنین از مراد شاهین، رئیس سازمان فرهنگى سوریه در جشنواره مقاومت تقدیر به عمل آمد. مراد شاهین رئیس سازمان فرهنگى و سینمایى سوریه در اختتامیه جشنواره مقاومت بیان کرد: از محمد خزاعى تشکر می‌کنم و امیدوارم این جشنواره در کشور ما (سوریه) به صورت مستمر برگزار شود.

مسابقه سینمای بین‌الملل
در بخش مسابقه سینمای بین‌الملل به ترتیب باسل الخطیب نویسنده فیلم سینمایی پدر تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه، آلوارو برچنر کارگردان شب ۱۲ ساله تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی و سعید ملکان تهیه‌کننده تنگه ابوقریب جایزه ویژه شامل تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم را دریافت کردند. سیدمحمود رضوی، تهیه‌کننده ماجرای نیمروز تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم را دریافت کرد.
همچنین در بخش «روایت نو» علی دهکردی، بازیگر فیلم دریاچه ماهی جایزه ویژه و تندیس و دیپلم افتخار و منیر قیدی، کارگردان ویلایی‌ها تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردان فیلم اول را دریافت کردند.

بخش سینمای ایران
در ادامه این مراسم و در بخش مسابقه سینمای ایران برگزیدگان فیلم‌های سینمایی به این ترتیب اعلام شدند: علی‌رضا زرین دست فیلمبردار فیلم سرو زیر آب لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد. ناصر بابائیان بازیگر فیلم دایان تندیس و دیپلم افتخار بهترین بازیگری به علاوه جایزه نقدی دریافت کرد. منیر قیدی و ارسلان امیری نویسندگان ویلایی‌ها تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به علاوه جایزه نقدی دریافت کردند. همچنین محمد علی باشه آهنگر، کارگردان سرو زیر آب جایزه ویژه تندیس و دیپلم افتخار به علاوه جایزه نقدی دریافت کرد. بهرام توکلی، کارگردان تنگه ابوقریب تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را دریافت کرد. سعید ملکان، تهیه‌کننده تنگه ابوقریب تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم را دریافت کرد.

مسابقه سینمای ایران
در ادامه این مراسم در بخش مسابقه سینمای ایران، فیلم‌های مستند محمد مهدی خالقی کارگردان برای مستند «پسرم» لوح تقدیر دریافت کرد. مصطفی اشراق کارگردان بِیتُنا لوح تقدیر ویژه دریافت کرد. محمد رضا امامقلی، کارگردان آقای نخست‌وزیر، دیپلم افتخار و وحید فراهانی کارگردان برای مستند با صبر زندگی دیپلم افتخار دریافت کردند. رضا فرهمند کارگردان زنانی با گوشواره‌های باروتی تندیس و دیپلم افتخار برگزیده اوّل را دریافت کرد.
در ادامه بهترین فیلم از منظر خانواده شهدا فیلم ویلایی‌ها ساخته منیره قیدی معرفی شد.

بخش عماد مغنیه
در بخش عماد مغنیه پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت وحید فراهانی، کارگردان با صبر زندگی جایزه بهترین فیلم و رضا فرهمند کارگردان زنانی با گوشواره‌های باروتی جایزه برگزیده دوم را دریافت کردند.

بخش بین‌الملل فیلم‌های مستند
اما در بخش فیلم‌های مستند بین‌الملل جرمی ویلیام کارگردان بر روی لبه چاقو لوح تقدیر، خدیجه السلامی کارگردان یمن، کودکان و جنگ دیپلم افتخار برگزیده سوم و آقایان دن کوهن و مکس بلومنتال کارگردانان کشتن غزه دیپلم افتخار برگزیده دوم و همچنین رضا فرهمند کارگردان زنانی با گوشواره‌های باروتی تندیس و دیپلم افتخار برگزیده اول دریافت کردند و از خانواده شهید عماد مغنیه نیز قدردانی شد.

جشنواره را سالانه برگزار کنید
جشنواره را سالانه برگزار کنید. سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز در این مراسم گفت: خدا را شاکرم که پانزدهمین جشنواره مقاومت نسبت به ادوار گذشته بسیار پرشورتر برگزار شد. از همه مهمانان عزیزی که از کشور‌های مختلف آمده‌اند تشکر می‌کنم. همچنین از آقای علی نصیریان تشکر می‌کنم، او هنرمندی است که در تمام این سال‌ها یار و یاور انقلاب اسلامی بوده است.
وی ادامه داد: جشنواره مقاومت امروز خاری در چشمان دشمنان انقلاب اسلامی است. امروز ایران اسلامی به واسطه ولایت و شهدا تبدیل به الگویی برای همه دنیا شده است. من دست همه هنرمندان کشور را صمیمانه می‌بوسم و از آن‌ها می‌خواهم که درس مقاومت را در کنار سبک زندگی ایرانی و اسلامی سرلوحه خود قرار دهند.
وی اظهار داشت: از عوامل برگزاری این جشنواره می‌خواهم که این جشنواره را از دو سالانه به سالانه تغییر دهند و این جشنواره برای ترویج روحیه مقاومت به کار گرفته شود. ان شاءالله سال آینده جشنواره مقاومت را برگزار می‌کنیم.


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000